strona główna
Rezerwacja online
free wifi

Atrakcje

Wybierz coś dla siebie

przeglądaj dalej

Brak atrakcji w wybranej kategorii

ZOSTAŃ DŁUŻEJ I SPĘDŹ WYJĄTKOWE CHWILE NA TARASIE WIDOKOWYM

Zapraszamy do podziwiania malowniczych widoków Lidzbarka Warmińskiego z tarasu Widokowego na Wieży Zegarowej.

ZOSTAŃ DŁUŻEJ I ODPOCZNIJ W TERMALNEJ KĄPIELI!

TERMY WARMIŃSKIE CZEKAJĄ! Czy może być coś przyjemniejszego niż wejście do cieplutkiej kąpieli? Zapewne znają Państwo to cudowne uczucie otulającego ciało ciepła i błogości. Takie emocje czekają na Państwa w pobliskich Termach Warmińskich. Nowe, zadbane, niezatłoczone i zaledwie 15minut piechotą od hotelu. Takie są nasze termy - znakomita propozycja na chłodniejsze dni roku... i na te ciepłe też :)

Dane kontaktowe

Termy Warmińskie
ul. Kąpielowa 1,
11–100 Lidzbark Warmiński

Ważne informacje

Czynne codziennie w godz. 8.00 - 21.30
 

zobacz więcej

ZOSTAŃ DŁUŻEJ I POPŁYŃ GONDOLĄ

Malowniczo położona rzeka Łyna zapewni wspaniałe wrażenia turystyczne. Dla naszych Gości proponujemy Rejsy Gondolą. Jest to ciekawa forma spędzenia wolnego czasu zarówno dla grup zorganizowanych, jak i na indywidualne, romantyczne spotkania.

Ważne informacje

Sezon wakacyjny + wrzesień

Godz. 13.00 i 14.00

zobacz więcej

DAY SPA

Krasicki bardzo cenił sobie relaks – prywatny czas spędzany na rozrywkach zgodnych z własnymi upodobaniami. 10 gabinetów SPA, znajdujących się w przyziemiu hotelowym, pod pomnikiem Świętej Katarzyny, pozwala Gościom, zregenerować siły i odnaleźć harmonię duszy i ciała, zaznając wyjątkowych zabiegów Spa wykonywanych z rytualną pieczołowitością i dbałością o odprężającą atmosferę.

Ważne informacje

Poniedziałek - niedziela

9:00-21:00 

zobacz więcej

CENTRUM WELLNESS

Centrum Wellness to strefa odprężających kąpieli i aktywności fizycznej. Do dyspozycji Gości pozostaje stylowy i przestronny basen, jacuzzi oraz kompleks saun, gdzie znaleźć można saunę fińską, łaźnię rzymską i saunę infrared.

Ważne informacje

Poniedziałek - Czwartek
8:00-21:00
Piątek - Sobota 
8:00-22:00
Niedziela
8:00-21:00

Strefa Saun czynna codzienie od godz: 13.00

zobacz więcej

Seanse Astronomiczne - tylko w Krasickim

W Lidzbarku Warmińskim Mikołaj Kopernik rozpoczął pracę nad opisaniem teorii heliocentrycznej. Będąc mieszkańcem Zamku, mimo wielu obowiązków, napisał najprawdopodobniej komentarzyk czyli wstęp do swojego wielkiego dzieła De Revolutionibus...

Ważne informacje

W wybrane soboty od godz. 20:00

Minimalna liczba uczestników: 5

 

zobacz więcej

Biblioteka Cafe - imponująca

Biblioteka z czytelnią i kawiarnią daje poczucie relaksu i wyjątkowości, bliskości z wiedzą i nauką. A kawa pośród książek- może lepiej smakuje i lepiej się przy nich dyskutuje??

Dane kontaktowe

W Hotelu

Ważne informacje

pon.-pt. 16:30-20:00
sob. 12:00-19:00
niedz. 10:00-15:00

zobacz więcej

OGRÓDEK NA DZIEDZIŃCU HOTELU KRASICKI

Kawa z widokiem na Zamek, pyszne dania z grilla, wyśmienite desery – na te pyszności zaprasza Ogródek na Dziedzińcu Hotelu Krasicki. We wrześniu ogródek czynny jest w soboty i niedziele w godz. 12:00-20:00. Otwarcie ogródka uzależnione jest od pogody.

Ważne informacje

We wrześniu ogródek czynny jest w soboty i niedziele w godz. 12:00-20:00

 

zobacz więcej

Cerkiew Prawosławna p.w.św.Piotra i Pawła

Kościół stanowi wybitne dzieło architektury protestanckiej na Warmii. Został wybudowany w latach 1818-1823, sfinansowany przez króla pruskiego Fryderyka Wilhelma III. Wystawiony w konstrukcji ryglowej, na kamiennej podmurówce; oszalowany, stanowi trójnawową, pięcioprzęsłową bazylikę emporową, z płytkim prezbiterium od północy i dwuwieżową fasadą od południa.

Dane kontaktowe

ul. Wysokiej Bramy 1
11-100 Lidzbark Warmiński

Ważne informacje

pon - so 12:00 - 21:30
niedziela 12:00 - 18:00

zobacz więcej Pokaż mapę

LETNIE OGRODY BISKUPIE

Okoliczne obiekty turystyczne pozwalają na obcowanie z najpiękniejszymi zabytkami architektonicznymi Warmii i Mazur. Szczególną uwagę przykuwają zwłaszcza Letnie Ogrody Biskupie.

Dane kontaktowe

Oranżeria Krasickiego
ul. Krasickiego 2
11-100 Lidzbark Warmiński

Ważne informacje

pon., wt., czw., pt. 10:00 -18:00;
sob. 9:00 - 15:00;
śr. - dzień wewnętrzny.

 

zobacz więcej Pokaż mapę

ZAMEK BISKUPÓW WARMIŃSKICH

Zamek Biskupów Warmińskich to jeden z najstarszych i jednocześnie najcenniejszych zabytków miasta. Gotycki zespół zamkowy ulokowany został w malowniczej okolicy, nieopodal ujścia rzeki Symsarny oraz rozlewającej się rzeki Łyny.

Dane kontaktowe

Muzeum Warmii i Mazur - oddział w Lidzbarku Warmińskim
pl. Zamkowy 1
11-100 Lidzbark Warmiński

Ważne informacje

od 20 maja do 31 sierpnia
poniedziałek: nieczynne
wt., śr.: 10.00 – 18.00
czw., pt, sob., niedz.: 09.00 – 17.00

 

zobacz więcej Pokaż mapę

WYSOKA BRAMA

Niegdyś miasto okalały trzy bramy, z których zachowała się wyłącznie jedna, a mianowicie Brama Wysoka.

Dane kontaktowe

Wysoka Brama
ul. Wysokiej Bramy 1
11-100 Lidzbark Warmiński

Ważne informacje

Z przewodnikiem

zobacz więcej Pokaż mapę

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW I KIJKÓW DO NORDIC WALKING

Nasz region idealnie nadaje się do uprawiania wszelkich form turystyki rowerowej. Poruszanie się rowerem daje możliwość przemierzania dużych przestrzeni, a jednocześnie dotarcia do przyrodniczo wartościowych zakątków z wieloma rezerwatami i pomnikami przyrody, niezliczonej ilości większych i tych maleńkich, ukrytych głęboko w lasach jeziorek; poznania zabytków miast i miasteczek; podziwiania widoków malowniczych pól, łąk i wiosek położonych wśród wysoczyzn i wzgórz morenowych.

MURY OBRONNE I UKŁAD PRZESTRZENNY MIASTA

Kierowca jadąc plątaniną krótkich uliczek w centrum Lidzbarka, musi sobie uświadomić, że jest to konsekwencja zachowania typowego, średniowiecznego układu ulic. Patrząc na plan można jednak dostrzec pewne odchylenia od typowości. Historycy tłumaczą to specyficznym ukształtowaniem terenu ścieśnionego w zakolu Łyny.

Szlak Kopernikowski

Szlak Kopernikowski koloru czerwonego biegnie przez ziemie historycznej Warmii, bogate w bardzo atrakcyjne miejscowości pod względem zabytków kultury. Na szlaku zwiedzać możemy liczne zabytkowe kościoły i kapliczki oraz rezerwaty przyrody. Odbywanie wycieczek ułatwia dobra komunikacja autobusowa i kolejowa oraz baza noclegowa w większych miejscowościach. Jest to najdłuższy szlak na terenie województwa.

Przejdź na stronę obiektu

Szlak Zamków Gotyckich

Długodystansowy drogowy szlak turystyczny obejmujący niektóre zamki gotyckie Warmii, Mazur, Powiśla i Kaszub wchodzące w skład stowarzyszenia Polskich Zamków Gotyckich. Wśród dwunastu obiektów znajdują się zarówno zamki biskupie, kapitulne, jak i krzyżackie.

Przejdź na stronę obiektu

Szlak Napoleona

Wytyczony szlak pieszy „Napoleoński” przebiega przez dwa województwa, mianowicie przez województwo pomorskie, skąd bierze początek (Kwidzyn) i województwo warminsko-mazurskie (odcinek Kamieniec –Iława). Na trasie szlaku, w miejscowości Kamieniec znajduje się pokaźnych rozmiarów Barokowy pałac Finckensteinów, z XVIII wieku, gdzie w okresie 1 kwietnia - 6 czerwca 1807 roku rezydował Napoleon. Obecnie pałac popada w ruinę, począwszy od 1945 roku w którym to w wyniku działań wojennych został spalony. Szlak wiedzie również przez rezerwat przyrody Czerwica, położony na terenie Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego, gdzie od roku 1934 istnieje kolonia kormoranów i czapli siwej.

Przejdź na stronę obiektu

Szlak Leśny

Szlak raczej terenowy, pozwalający na poznanie zachodnich okolic Lidzbarka Warmińskiego. Jest dość wymagający ze względu na swoją długość (około 50 km) oraz zróżnicowany profil - różnica wysokości na trasie przekracza 50 m. Na szlaku jest niewiele dróg asfaltowych, prawie 70% przebiega drogami gruntowymi. Trasa o wyjątkowych walorach krajobrazowych, prowadzi przez duże kompleksy leśne, zagubione wśród pól i lasów osady i pojedyncze gospodarstwa. Szlak rowerowy

Szlak terenowy

Szlak jest zamkniętą pętlą zaczynającą się przed Ośrodkiem „Świteź" w Kłębowie. Szlak o charakterze terenowym, w ponad 70% prowadzi drogami gruntowymi, w połowie terenami zalesionymi. Przebiega przez najwyżej ze wszystkich szlaków gminy położone miejsce - prawie 160 m n.p.m. (rejon wieży GSM w Miłogórzu).

Szlak Wzgórz Morenowych

Szlak stanowi propozycję wycieczki w południowe okolice Lidzbarka Warmińskiego. Trasa raczej łatwa, prowadzi w zdecydowanej większości po drogach asfaltowych (drogi gruntowe stanowią zaledwie 16% trasy). Na trasie między innymi urokliwie zlokalizowana wieś Kochanówka z okazałym kościołem i kapliczkami oraz dwa jeziora. Końcówka wzdłuż meandrującego koryta rzeki Symsarna. Znaczna część trasy prowadzi wśród wzgórz morenowych, co stanowi o wyjątkowych walorach widokowych wycieczki.

Szlak Polny

Szlak w większości prowadzi drogami asfaltowymi (około 60% długości), pozostała część to drogi gruntowe o utwardzonej nawierzchni i płyty betonowe, zatem jest łatwo przejezdny nawet dla początkujących rowerzystów. Trasa prowadzi głównie wśród pól, prezentując rolnicze obszary regionu, lasy to zaledwie 10% trasy. Po drodze kilka zabytków i punktów widokowych.

Spływ Rzeką Łyną

Łyna jest największą rzeką regionu (264 km). Jej źródła znajdują się na wschodnich stokach Garbu Lubawskiego, około 10 km na północ od Nidzicy. Na całej długości spławnej (prócz odcinka przez rezerwat Las Warmiński) prąd rzeki jest spokojny, miejscami umiarkowany, nieliczne odcinki bardziej wartkie (jak np. przełom rzeki w lesie miejskim w Olsztynie) nie są trudne do pokonania dla niezbyt doświadczonego kajakarza.

Festiwal „Czas na Ser”

Cykliczne wydarzenie. Ma miejsce na terenie Hotelu Krasicki w miesiącu czerwiec.

Przejdź na stronę obiektu

Dane kontaktowe

W hotelu

Ważne informacje

Czerwiec

zobacz więcej

Lidzbarskie Wieczory Jazzowe

Miłośnicy muzyki jazzowej powinni koniecznie odwiedzić tego lata Lidzbark Warmiński gdzie odbywa się IV edycja "Lidzbarskich Wieczorów Jazzowych". Atrakcją festiwalu jest cykl koncertów, które można usłyszeć na otwartej scenie zlokalizowanej na deptaku w centrum Lidzbarka Warmińskiego.

Przejdź na stronę obiektu

Ważne informacje

lipiec/sierpień

zobacz więcej

Letnia Szkoła Muzyki Dawnej

Varmia Musica Academia (dawniej: Międzynarodowa Letnia Szkoła Muzyki Dawnej w Lidzbarku Warmińskim) to warsztaty muzyczne przygotowujące uczestników do koncertowego wykonania rozmaitych form muzyki instrumentalnej oraz wokalno-instrumentalnej (głównie XVII, XVIII i XIX wiecznej). Skierowane są głównie do studentów lub absolwentów akademii i uniwersytetów muzycznych, uczniów szkół muzycznych oraz profesjonalnych muzyków chcących poszerzyć swoją wiedzę i nabyć nowych umiejętności w zakresie wykonywania muzyki odleglejszych epok.

Przejdź na stronę obiektu

Ważne informacje

lipiec/sierpień

zobacz więcej

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij