Hotel Krasicki
przyjazd
27
lis 2020
wyjazd
28
lis 2020
Kup voucher
Hotel Krasicki

"Kwintet" // Spotkanie autorskie z prof. Zbigniewem Mikołejko i Martą Filipiak

29.08.2020

"Kwintet" to zbiór utworów poetyckich, których autorem jest filozof religii, historyk religii, eseista, pedagog, Lidzbarczanin - prof. Zbigniew Mikołejko. Jego "Kwintet" to swoiste poetyckie widzenie Lidzbarka Warmińskiego, ze wszystkimi "niedoskonałościami". To sentymentalna podróż, która pokazuje subiektywny obraz miasta dzieciństwa.

Ilustratorką prac jest Marta Filipiak - absolwentka  wydziału malarstwa ASP we Wrocławiu. Malarka, performerka, projektantka kostiumów filmowych, reżyserka kina niezależnego, autorka projektów społeczo-artystycznych,  założycielka grupy Czarny Karzeł. Od kilku lat wychodzi poza przestrzeń jaką jest malarstwo i rysunek, tworząc eksperymentalne projekty filmowe, które realizuje z przyjaciółmi. W swoich interdyscyplinarnych projektach łączy sztukę z zabawą oraz propaguje wspólne, wielopokoleniowe kreatywne działania.

Tomik z ilustracjami Marty Filipiak, wydany przy współudziale Fundacji "Czarny Karzeł" to kolejna pozycja w bogatym dorobku Zbigniewa Mikołejki.

 

Spotkanie poprowadzi dziennikarka Ewa Zdrojkowska

 

Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Olsztyn

29 sierpnia 2020, godz. 18:00, Biblioteka Hotelu Krasicki

WSTĘP WOLNY*

*Ze względu na sytuację epidemiczną liczba miejsc jest ograniczona do 25. Konieczna wcześniejsza rezerwacja za pośrednictwem formularza w Wydarzeniu na FB Hotelu Krasicki lub mailowo: Marketing@hotelkrasicki.pl

Podczas spotkania obowiązuje założenie maseczek ochronnych.

Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij