Hotel Krasicki
arrival
28
Sep 2021
departure
29
Sep 2021
Buy voucher
Hotel Krasicki

"Można Lisać" by Markowicz Art

12.08.2021

„Można Lisać”

Ta gra słów to hołd oddany twórcom kultury i sztuki od renesansu po współczesność, od Leonardo da Vinci po  Quentina Tarantino. To wyjątkowe połączenie technik, eksplodujące feerią barw.

W pracach Markowicz Art obserwujemy dialog dwóch światów – renesansowych symboli i popkultury, która jest znacznikiem współczesności.

 

Prace z cyklu „Można Lisać” nawiązują do wielkich Twórców – wspomnianego Leonardo da Vinci, Adama Mickiewicza, Ignacego Krasickiego. Spotkamy ich w nowym, uwspółcześnionym wcieleniu.

 

Agnieszka Markowicz urodziła się w roku 1977 w Olsztynie. Ukończyła studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Malarka, ilustratorka, projektantka, autorka instalacji artystycznych.

Markowicz uzyskała dyplom w Pracowni Projektowania Artystycznego prof. Stanisława Trzeszczkowskiego w roku 2004. Brała udział w licznych wystawach krajowych i zagranicznych, zarówno indywidualnych jak i zbiorowych (Polska, Egipt /wystawa wirtualna/, Jordania /wystawa wirtualna/, Litwa, USA) 

W roku 2015 została odznaczona honorowym dyplomem w kategorii Kultury i Oświaty (Barczewo). W 2018 r. otrzymała medal „Piątka dla Kultury (Bartoszyce).

W roku 2019 została stypendystką Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w dziedzinie sztuk wizualnych. Trzy prace artystki zostały zakwalifikowane do XI Olsztyńskiego Biennale Sztuki, zaś obraz „Can’t you see” został nominowany do nagród w drugim etapie konkursu.

 

W 2020 roku Markowicz wydala album związany z holokaustem “PAPA CAN YOU HEAR ME?” z oprawie literackiej Ewy Klajman-Gomolińskiej.

Markowicz uhonorowano tytułem „Talent Roku 2020” . W 2021 r. otrzymała  Certyfikat Artdom Group VOICE OF MASK, Artdom International Creative Contest 2021. Prace Markowicz zaczeły pokazywać się w tygodniku "Jordan's Independence" organizowanego przez Cezar Union for Arts and Literature Read Al-Amari pod patronatem Jego Królewskiej Mości Króla Abdullaha II.

 

Jak sama mówi „ sztuka jest dla mnie tlenem, dialogiem, fryzjerem. Doskonałą zabawą, miejscem. Wesołym Miasteczkiem. Dadaizmem. Malowanym słowem, krzykiem, rozpaczą. Wszystkim.

Zbiegiem lat sztuka stała się dla mnie obsesją. Powiem inaczej – zaręczyłam się ze sztuką! Codziennie doskonale swoje umiejętności, żeby jak najlepiej robić to, co kocham. Moje prace malarskie to miedzy innymi kadry, rejestr wszystkiego z czym się zetknęłam. A mając szeroki kontekst możemy łatwiej wybierać rzeczy prawdziwe ważne, a nie tylko powierzchowne.

Mam wielką namiętność do mistrzów renesansowych, którzy „przyczynili się” do pokierowania, kształtowania mojej duszy. I wielki podziw do surrealizmu, pop-artu, bez którego nie byłabym groteskowa w swoich pracach.  Natchnienie czerpię z obserwacji, historii, biblii. Wolności i świadomości. I nieświadomości własnych wyborów. Muzą stała się też i aż Poezja.

 

Patronat medialny nad Wydarzeniem objął magazyn MADE IN Warmia & Mazury.

 

Wydarzenie patronatem objęli:

Patronat Honorowy

Marszałek Województwa Warmińsko - Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin

 

Patronat

Starosta Powiatu Lidzbarskiego Jan Harhaj

 

Patronat

Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski

 

 

Hotel Krasicki, Foyer Sali Dantyszek,

12 sierpnia 2021, godz. 18:00

Obowiązuje rezerwacja miejsc: Marketing@hotelkrasicki.pl

Na zgłoszenia czekamy do 10 sierpnia 2021.

 

See on the map
Newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close