Hotel Krasicki
przyjazd
24
wrz 2021
wyjazd
25
wrz 2021
Kup voucher
Hotel Krasicki
Letnia Szkoła Muzyki Dawnej
  1. Gości od wieków
  2. Atrakcje
  3. Letnia Szkoła Muzyki Dawnej

Letnia Szkoła Muzyki Dawnej

Varmia Musica Academia (dawniej: Międzynarodowa Letnia Szkoła Muzyki Dawnej w Lidzbarku Warmińskim) to warsztaty muzyczne przygotowujące uczestników do koncertowego wykonania rozmaitych form muzyki instrumentalnej oraz wokalno-instrumentalnej (głównie XVII, XVIII i XIX wiecznej). 

Skierowane są głównie do studentów lub absolwentów akademii i uniwersytetów muzycznych, uczniów szkół muzycznych oraz profesjonalnych muzyków chcących poszerzyć swoją wiedzę i nabyć nowych umiejętności w zakresie wykonywania muzyki odleglejszych epok.

Uczestnicy przez ponad tydzień będą mogli korzystać z codziennych zajęć indywidualnych z wysokiej klasy specjalistami w swoich dziedzinach, brać udział w licznych wykładach i dyskusjach poruszających istotne zagadnienia związane z tzw. historyczną praktyką wykonawczą oraz prezentować swoje umiejętności podczas popołudniowych i wieczornych koncertów, współtworząc tym samym program festiwalu Energa Varmia Musica. Instrumentaliści będą mieli okazję, aby zaznajomić się ze specyfiką pracy w barokowej orkiestrze oraz szansę nabycia doświadczenia koncertowego, tak niezbędnego w ich przyszłych karierach. Dla śpiewaków jest to także szansa zmierzenia się z niezwykle ciekawym repertuarem i możliwość prezentacji efektów swojej pracy podczas licznych ku temu okazji. Warsztaty adresowane są także do zespołów kameralnych, zarówno tych działających na stałe jak i tworzonych ad hoc. Specjalnie dobrani w tym celu wykładowcy, wykorzystując swoje doświadczenie w kameralistyce, prowadzić będą osobne, niezależne od indywidualnych, zajęcia.

Dodatkowym walorem tegorocznej edycji kursu będą spotkania ze specjalistami, którzy wszystkim zainteresowanym pomogą odpowiedzieć na pytania dotyczące radzenia sobie z tremą i stresem oraz skutecznego zarządzania swoją karierą. Podczas kursu przewidywane są także spotkania i konsultacje z budowniczymi instrumentów.

Lipie/sierpień

Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij