Hotel Krasicki
przyjazd
29
sty 2022
wyjazd
30
sty 2022
Kup voucher
Hotel Krasicki

"Można Lisać" by Markowicz Art

12.08.2021

„Można Lisać”

Ta gra słów to hołd oddany twórcom kultury i sztuki od renesansu po współczesność, od Leonardo da Vinci po  Quentina Tarantino. To wyjątkowe połączenie technik, eksplodujące feerią barw.

W pracach Markowicz Art obserwujemy dialog dwóch światów – renesansowych symboli i popkultury, która jest znacznikiem współczesności.

 

Prace z cyklu „Można Lisać” nawiązują do wielkich Twórców – wspomnianego Leonardo da Vinci, Adama Mickiewicza, Ignacego Krasickiego. Spotkamy ich w nowym, uwspółcześnionym wcieleniu.

 

Agnieszka Markowicz urodziła się w roku 1977 w Olsztynie. Ukończyła studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Malarka, ilustratorka, projektantka, autorka instalacji artystycznych.

Markowicz uzyskała dyplom w Pracowni Projektowania Artystycznego prof. Stanisława Trzeszczkowskiego w roku 2004. Brała udział w licznych wystawach krajowych i zagranicznych, zarówno indywidualnych jak i zbiorowych (Polska, Egipt /wystawa wirtualna/, Jordania /wystawa wirtualna/, Litwa, USA) 

W roku 2015 została odznaczona honorowym dyplomem w kategorii Kultury i Oświaty (Barczewo). W 2018 r. otrzymała medal „Piątka dla Kultury (Bartoszyce).

W roku 2019 została stypendystką Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w dziedzinie sztuk wizualnych. Trzy prace artystki zostały zakwalifikowane do XI Olsztyńskiego Biennale Sztuki, zaś obraz „Can’t you see” został nominowany do nagród w drugim etapie konkursu.

 

W 2020 roku Markowicz wydala album związany z holokaustem “PAPA CAN YOU HEAR ME?” z oprawie literackiej Ewy Klajman-Gomolińskiej.

Markowicz uhonorowano tytułem „Talent Roku 2020” . W 2021 r. otrzymała  Certyfikat Artdom Group VOICE OF MASK, Artdom International Creative Contest 2021. Prace Markowicz zaczeły pokazywać się w tygodniku "Jordan's Independence" organizowanego przez Cezar Union for Arts and Literature Read Al-Amari pod patronatem Jego Królewskiej Mości Króla Abdullaha II.

 

Jak sama mówi „ sztuka jest dla mnie tlenem, dialogiem, fryzjerem. Doskonałą zabawą, miejscem. Wesołym Miasteczkiem. Dadaizmem. Malowanym słowem, krzykiem, rozpaczą. Wszystkim.

Zbiegiem lat sztuka stała się dla mnie obsesją. Powiem inaczej – zaręczyłam się ze sztuką! Codziennie doskonale swoje umiejętności, żeby jak najlepiej robić to, co kocham. Moje prace malarskie to miedzy innymi kadry, rejestr wszystkiego z czym się zetknęłam. A mając szeroki kontekst możemy łatwiej wybierać rzeczy prawdziwe ważne, a nie tylko powierzchowne.

Mam wielką namiętność do mistrzów renesansowych, którzy „przyczynili się” do pokierowania, kształtowania mojej duszy. I wielki podziw do surrealizmu, pop-artu, bez którego nie byłabym groteskowa w swoich pracach.  Natchnienie czerpię z obserwacji, historii, biblii. Wolności i świadomości. I nieświadomości własnych wyborów. Muzą stała się też i aż Poezja.

 

Patronat medialny nad Wydarzeniem objął magazyn MADE IN Warmia & Mazury.

 

Wydarzenie patronatem objęli:

Patronat Honorowy

Marszałek Województwa Warmińsko - Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin

 

Patronat

Starosta Powiatu Lidzbarskiego Jan Harhaj

 

Patronat

Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski

 

 

Hotel Krasicki, Foyer Sali Dantyszek,

12 sierpnia 2021, godz. 18:00

Obowiązuje rezerwacja miejsc: Marketing@hotelkrasicki.pl

Na zgłoszenia czekamy do 10 sierpnia 2021.

 

Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij