Hotel Krasicki
przyjazd
24
wrz 2021
wyjazd
25
wrz 2021
Kup voucher
Hotel Krasicki
Letnie Ogrody Biskupie
  1. Gości od wieków
  2. Atrakcje
  3. Letnie Ogrody Biskupie

Letnie Ogrody Biskupie

Okoliczne obiekty turystyczne pozwalają na obcowanie z najpiękniejszymi zabytkami architektonicznymi Warmii i Mazur. Szczególną uwagę przykuwają zwłaszcza Letnie Ogrody Biskupie.

Kierując się na południe od fary możemy podziwiać ogrody biskupie z końca XV wieku, wśród których wznoszą się, obudowane przez biskupa Ignacego Krasickiego, pawilony ogrodowe oraz pałacyki, które w okresie letnim pełniły funkcje rezydencji wypoczynkowych.

W roku 1770 biskup Potocki rozbudował pawilon ogrodowy, który po dziś dzień zachwyca swoją klasycystyczną formą. Wnętrze oranżerii zostało przebudowane w XIX i XX wieku. Obecnie bez zmian zachowana została jedynie sala centralna ośmioboczna.

Na ścianach Oranżerii możecie Państwo także podziwiać sztukę z czasów Krasickiego, a mianowicie fragment malowidła przedstawiający alegorię pór roku. Na terenie Oranżerii Krasickiego znajduje się obecnie Biblioteka Pedagogiczna. Wnętrze Oranżerii można obejrzeć w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 10-18; sobota 9-15; środa - dzień wewnętrzny.

Oranżeria Krasickiego
ul. Krasickiego 2
11-100 Lidzbark Warmiński

Godziny otwarcia:

pon., wt., czw., pt. 10:00 -18:00;
sob. 9:00 - 15:00;
śr. - dzień wewnętrzny.

Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij